TIE THIS SHIRT

23:00

This post will be much different than others. I'm writting now in two languages, English and Polish, from now. Hope you all will like it tho.

I thought that perfect  it's time for a little throwback to visit in my fave place. I don't know why, but it's the only location, where I can relax for sure. I never took there my best clothes, it's just because I want to feel comfty.


Striped, tied shirt with rolled up sleeves doesn't look so dressy and that's what I like the most in it. Styled with white jersey shorts whole looks super subtle and a bit sporty. Added a bit of goldy jewellery like bracelet connected with ring and an ankle bracelet, which brought on typical summer vibe.
Ten post będzie zupełnie inny niż pozostałe. Od teraz będę pisać w dwóch językach, angielskim i polskim. Mam nadzieję, że wam się spodoba.

Pomyślałam, że to jest dobry czas na mały throwback do pobytu w moim ukochanym miejscu. Nie wiem dlaczego, ale tylko tam mogę na prawdę odpocząć. Nigdy nie biorę moich najlepszych ciuchów, po prostu chcę się wygodnie czuć.


Koszula w paski, zawiązana w pasie z podwiniętymi rękawami nie jest już taka elegancka i to właśnie lubię w niej najbardziej! Z białymi jersejowymi szortami całość wygląda super subtelnie i delikatnie sportowo. Dodałam biżuterię w złotym odcieniu - bransoletkę połączoną z pierścionkiem i bransoletkę na kostkę, która wprowadziła ten typowy letni klimat.

Outfit details:
JCL Paris Striped Shirt
Bershka Lace Up Shorts
H&M Bracelet with Ring
I AM Ankle Bracelet
Diverse Bow Flip Flops

>GET THE LOOK<

I hope you enjoyed this post. Let me know what do you think about tying shirts. Do you do this? If yes, what you wear it with? Mam nadzieję, że podobał wam się post. Dajcie znać co sądzicie o wiązaniu koszul. Robicie to? Jeśli tak, to do czego najczęściej nosicie takie koszule?

xx Carly


No comments:

Powered by Blogger.