DIY: BEADED DRAWSTRINGS

22:00

Hey, finally long awaited DIY is here. Hoodies from Zara isnpired me to do it. I thought, that I have so many plain hoodies and don't need next one and overpay only because of beads on drwastrings. I prefered to do this my own. At least nobody will have exactly the same one and it will revive a bit. In spite of appearances it's not as hard as it looks it is, just you need to keep in mind glue drying time, which definitely extend the process. What to say more. Let do this!

Hej, dzisiaj w końcu nadchodzi długo wyczekiwane DIY. Do zrobienia go zainspirowały mnie bluzy z Zary. Stwierdziłam, że mam mnóstwo gładkich bluz z kapturem i nie ma co kupować kolejnej i przepłacać tylko dlatego, że mają koraliki ponaszywane na ściągacze. Wolałam zrobić to sama. Przynajmniej nikt nie będzie miał takiej samej i trochę sama odżyje dzięki temu. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne jak się wydaje, tylko trzeba wziąć pod uwagę czas schnięcia kleju, który niestety wydłuża cały ten proces. Co tu dużo gadać. Zaczynajmy!


YOU WILL NEED:
↣ about 1,5m of a ribbon (width between 3-4cm)
↣ beads (at least 4 types) - black ones from Tiger
↣ 2 aglets matching to ribbon
↣ transparent tape
↣ glue
↣ needle and thread
↣ hoodie (mine is from Reserved)

BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ:
↣ około 1,5m tasiemki o szerokości między 3-4cm
↣ koraliki (co najmniej 4 rodzaje) - czarne są z Tiger'a
↣ 2 aglety pasujące do tasiemki
↣ taśma klejąca (najlepiej przezroczysta)
↣ klej
↣ igła z nitką
↣ bluza z kapturem (moja jest z Reserved)

STEP 1

At the beginning plan how you want to stitch down beads. I laid them on the table, took a pic and outlined keeping all distances how big they're going to be in real. Of course if you prefer you can only take a pic of it and later only flag on the ribbon with give or take distances.

Na samym początku rozplanuj sobie jak chcesz przyszyć koraliki. Ja ułożyłam je na stole, zrobiłam zdjęcie i naszkicowałam zachowując wszystkie odległości jak ma to wyglądać w rzeczywistości. Oczywiście jak wolisz, to zrób samo zdjęcie i po prostu już później na tasiemce zaznacz plus minus odległości.

STEP 2

Now it's time for placing an aglet. It might seem a bit compicated, anyway it's very simple. The ending of ribbon swathe with tape. Exactly how it's shown in the pic. Give a little bit of glue inside the aglet, not too much so it doesn't ship out, and place there the ribbon's end. 

Teraz czas na aglet. Może ci się wydawać to trochę skomplikowane, ale bądź co bądź jest to bardzo proste. Końcówkę tasiemki owiń taśmą klejąca. Dokładnie tak jak na zdjęciu. Do agletu nalej trochę kleju, nie za dużo, żeby później nie wypłynął, i wsadź tam końcówkę.

STEP 3


Time for the best part. Beads. But for now, only one side. If you've chosen dark ribbo falg key places with soap bar (the biggest, to which you are going to conform the rest). If you've taken bright, the classic pencil will be enough, but it's better to choose a soft one. In selected places put glue and stick the beads. Then do the same with the rest matching to previous ones and your plan. Wait till glue is completely dry. I stitched down all, to be sure they'll stay for a long time.

Czas na najlepszą zabawę. Koraliki. Ale na razie tylko z jednej strony. Jeżeli wybrałaś ciemną tasiemkę zaznacz sobie mydłem w kostce miejsca, gdzie mają być kluczowe koraliki (te największe, do których będziesz dopasowywać resztę). Jeżeli masz jasną, wystarczy ołówek, ale lepiej wybrać ten miękki. W zaznaczonych miejscach nałóż klej i przyklej koraliki. Potem przyklej kolejne, dopasowując do już przyklejonych i do wcześniej przygotowanego wzoru. Poczekaj do całkowitego wyschnięcia kleju. Dla pewności, że koraliki będą się trzymać długo, przyszyłam je.

STEP 4


When you finish the first side, pull the second one through hoodie. It's better to do it catching the end of the ribbon with safety pin. As you're finished with it, it's time for stick/stitch down beads and end with aglet on this side.
Jak juz skończyłaś pierwsza stronę przeciągnij druga przez kaptur. Najlepiej jest to zrobić zaczepiając agrafkę z tej strony. Jak juz to zrobisz, czas na przyklejenie/przyszycie koralików i zakończenie agletem drugiej strony.

DONE!

I hope you like DIY posts, because I really do. It's great fun and I'm doing something orginal at the same time! Let me know what next DIY would you like to see here!
Mam nadzieje, ze lubicie te posty typu DIY, bo ja uwielbiam. Nie dość, ze jest to fajna zabawa to robię cos orginalnego! Dajcie znać jakie kolejne DIY chciałybyście zobaczyć!

xx Carly


*inspired by Zara's hoodies, but project is my own. Please credit if you use!
zainspirowana bluzami z Zary, ale projekt jest mój własny. Jeśli używasz proszę poinformuj mnie o tym!*

No comments:

Powered by Blogger.