FACE CARE

20:03Hey!For a long time I've been planning to do a post about face care, but I couldn't motivate myself. I've got a lot stuff to do for uni and barely have free time for me.But I finally did it. And I hope that won't do almost year break with writing.


Hejka! Już od jakiegoś czasu planowałam zrobić posta o tym jak dbam o skórę twarzy, ale jakoś nie mogłam się do tego zmobilizować. Strasznie dużo mam roboty na studia, a czasu dla siebie praktycznie brak. No, ale w końcu się udało! I mam wielką nadzieję, że tym razem nie zrobię znowu prawie rocznej przerwy z pisaniem. 


MORNING

The first thing before I start getting ready is cleaning my face of all creams I put before sleep. I use alternately few gels, so my face won't get accustomed to only one. Exactly the same I do with creams. After deep cleansing the skin is ready for cream application. I use only BB cream. It moisturizes and corrects skin tone at the same time what is really usefull in the morning, while not having time for wating when cream will absorb. I instantly put makeup on, about which I wrote in a previous post - Daily makeup must haves.

Pierwszą rzeczą zanim zacznę się szykować jest umycie twarzy aby zmyć wszystkie kremy, które nakładałam przed spaniem. Używam naprzemiennie kilka różnych żeli, aby skóra nie przyzwyczajała się tylko do jednego. Dokładnie tak samo mam z kremami. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu skóra jest gotowa do aplikacji kremu. Ja stosuję jedynie krem BB. Nie tylko nawilża skórę, ale również wyrównuje jej koloryt co jest bardzo przydatne rano kiedy nie ma się za bardzo na czekanie aż sam krem się wchłonie. Od razu mogę nakładać makijaż, o którym pisałam w jednym z poprzednich postów - Daily makeup must haves.

imageimageimageimageimageimageimage


EVENING

After whole day of wearing makeup it's time to get it removed. I use to it micellar watter. Recently I chose FaceMed+ by Eveline. I use it barely for two weeks, but I already see the difference, that skin is matt and less irritated. Two-phase removers for waterproof makeup I use only after parties, so a lot of makeup is fastly and good removed. I heard many times that after using micellar water there's no need to clean the face. But I prefer doing it, because not always whole makeup is removed (sometimes it's not so visable). So I'm sure that skin is cleansed and refreshed. More or less once a week I use carbonaceous mask. The next thing I do is spraying whole face with tonic and wait untill it's dry. I apply a cream depending on my current need. Almost always I mix them with aloe gel what eases irritations, so my skin look healthier.

Po całym dniu noszenia makijażu czas na jego zmycie. Do tego używam płyny micelarne. Ostatnio wybrałam FaceMed+ od Eveline. Używam go zaledwie dwa tygodnie, ale już widzę różnicę, że skóra jest bardziej zmatowiona i mniej podrażniona. Dwufazowe płyny do makijażu wodoodpornego, używam jedynie po imprezach, aby łatwo i szybko zmyć dużą ilość makijażu. Wiele razy słyszałam, że po użyciu płynu micelarnego mnie trzeba myć twarzy. Ja jednak wolę to zrobić, bo nie zawsze zmyje się cały makijaż (czasami po prostu tego nie widać). A przynajmniej mam pewność, że skóra jest dobrze oczyszczona i dodatkowo odświeżona. Mniej więcej raz na tydzień używam maseczki węglowej. W następnym etapie spryskuję cała twarz tonikiem i czekam aż wyschnie. Nakładam krem w zależności od potrzeby. Prawie zawsze mieszam je z odrobiną żelu aloesowego, co przyspiesza gojenie i łagodzi wszelkie podrażnienia, dzięki czemu moja skóra wygląda na dużo zdrowszą. 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimage


I hope you enjoyed the post. What products for face care do you use? Let me know in the comments. Till next week.

Mam nadzieję, że podobał wam się post. Jakie produkty do twarzy używacie? Dajcie znać w komentarzach. Do następnego tygodnia.

xx Carly

No comments:

Powered by Blogger.