3 SUMMER OUTFITS

Because of the latest tone of studying, exams and Open'er Festival I had other things on my mind instead of posting anything here. But I'm back. Posts are publishing once a week on Fridays as earlier.
Since the vacation recently started I've got few ideas for fashion, summer and comfy outfits featuring Rosegal!

Przez ostatni nawał nauki, sesję czy wyjazd na Open'era nie miałam kompletnie głowy by cokolwiek tu wrzucać. Ale jestem z powrotem. Posty będą raz na tydzień w piątki tak jak wcześniej.

Z racji tego, że wakacje się niedawno zaczęły mam dla was kilka propozycji na modne, letnie i wygodne stylizacje z Rosegal!


1. BEACH
bikini | shorts | cover-up | sandals | bag | sunglasses | earrings 
The base of every beach outfit is a swimsuit, of course. Recently I choose some original styles. Then I style to the chosen one all items. The comfiest way is to wear shorts (which you don't have to take off) and a loose cover up top. Flip flops or plastic sandals are always a great idea. Bag - it depends how many things you need to take with. I would forget, sunglasses necessarily! Because it's Rosegal 5th Anniversary and they have so many new, fashionable and cheap styles of sunglasses, maybe that's a great deal to buy new ones.

Podstawą każdej plażowej stylizacji jest oczywiście kostium kąpielowy, ja ostatnio wybieram bardziej oryginalne fasony. Zawsze do niego dopasowuję resztę ubrań i akcesoriów. Najwygodniej jest założyć jakieś szorty (których jakby co nie musisz zdejmować) i jakąś luźną górę do zarzucenia na wierzch. Klapki albo plastikowe sandałki sprawdzają się zawsze. Torba - to zależy ile rzeczy ze sobą zabierasz. Zapomniałabym, okulary przeciwsłoneczne koniecznie! Z racji tego, że jest 5 Rocznica Rosegal a mają tam dużo nowych, modnych i tanich okularów, to może jest to dobry moment na kupno nowych.2. CHILLIN
t-shirt | shorts | shoes | bag | sunglasses | earrings | watch
Sporty, comfy but fashionable. 3 terms of my summer-casual style, which is not only good for friends meetings, going out or just chilling. T-shirt and sneakers are my must have. A nice bottom to it - flowy shorts or skirt or boyfriend jeans. Few sophisticated accessories and it'll be enough.

Sportowo, wygodnie ale modnie. 3 określenia mojego casualowo-wakacyjnego stylu, który nie tylko sprawdzi się na spotkania ze znajomymi, wyjście na miasto czy po prostu chillowanie. T-shirt i sneakersy to u mnie podstawa. Do tego jakiś fajny dół - zwiewne szorty bądź spódnica albo jeansy, najlepiej boyfriendy. Kilka nietypowych akcesoriów i wystarczy.3. PARTY
dress | sandals | bag | earrings | bracelets 
Do you that days when you don't have much time to get ready for a party and have hella no idea what to wear? I do. The simpler the better. Comfy dress and simple accessories, same color the best and you're ready.

Znacie te dni, kiedy musiscie się na szybko wysyzkować na imprezę ale totalnie nie macie pomysłu co włożyć? Ja tak. Dlatego im prosćiej tym lepiej. Wygodna sukienka i dodatki proste, najlepiej w jednym kolorze i jesteś gotowa.
Hope you Enjoy Rosegal 5th Anniversary Carnival as I do. Already ordered two items from my summer wishlist! You'll style your curves for sure with their clothes. I guess every one of you'll find at least one thing to buy or will have a problem what to finally choose. But don't worry I've got few coupons for you:

Use code "RGbunny" for all order 15% off (1 time limited)
Use code " RGbunny5th" for all order with over 25USD save 3USD (1 time limited)
Use code "RGbunny5th" for all order with over 50USD save 7USD (1 time limited)
Rosegal Unconditional Refund with Quality


Let me know if you bought something and how much do you like the outfits I showed you. Till next week!Mam nadzieję, że cieszycie się 5 karnawałową rocznicą Rosegal tak jak ja. Ja już zamówiłam dwie rzeczy z mojej wakacyjnej listy! Każda z was na pewno podkreśli swoje kształty z pomocą ich ciuchów. Znajdzie tam coś dla siebie, przynajmniej jedną rzecz albo będzie miała problem z ostatecznym wyborem. Ale nie martwcie się, mam dla was kilka kuponów:

Użyj kodu "RGbunny" na 15% zniżkę (ważny tylko raz)
Użyj kodu " RGbunny5th" do zamówień powyżej 25USD i oszczędź 3USD (ważny tylko raz)
Użyj kodu "RGbunny5th" do zamówień powyżej 50USD i oszczędź 7USD (ważny tylko raz)


Dajcie znać, czy udało wam się coś kupić i jak wam się podobają stylizacje, które wam pokazałam. Do zobaczenia za tydzień!xx Carly*sponsored by Rosegal*

No comments:

Powered by Blogger.